MYŠLENKY

A TY CHCEŠ BÝT JAKO SLAVNÁ?

To byla jedna z nejčastějších otázek jednu dobu, když jsem začala psát blog a já jsem se nad tím zamyslela snad jen jednou jedinkrát, protože moje odpověď byla vždy: “NE, proč bych měla?..” 

Sláva pro mě nikdy nebyla cílem a nikdy asi ani nebude. Je to spíš přesně naopak.. nikdy jsem nezáviděla lidem jejich slávu, popularitu či cokoliv podobného a to z toho důvodu, že oni jsou ti, co nemají chvilku klidu. Jsou neustále sužováni podobnými hloupými otázkami a narušováním jejich soukromí. To není ani trošku pro mě, jelikož já jsem vždy milovala svůj klídeček, svobodu v tom, co dělám a ve vlastním rozhodování, které za mě nemůže udělat nikdo jiný.

 

Můj cíl je vcelku jednoduchý a není to tak, že by to byl celoživotní cíl, či něco podobného. Můj cíl si plním každý den..
Chci aby věci, co dělám dávali smysl (mně, ne ostatním) a abych byla hlavně šťastná, protože znám spoustu lidí, co dělají něco, co je možná sice i baví, ale ve svém životě se necítí šťastní. To já vůbec neumím..

Když mi něco přestane v životě dávat smysl, tak od toho zkrátka opustím a je jedno jaké jsou okolnosti, co mi kdo radí, nebo co bych měla udělat správně.. (To zní tak jednoduše co? Ale ono to tak zkrátka funguje..)

Hodně lidí si toto neuvědomuje a neustále dělají něco co je nebaví, protože se bojí, co by přišlo poté, co by si o nich lidi řekli atd..
A vlastně není nic jednoduššího než udělat ten jeden krok a ono se to nějak podá, pokud tomu budete věřit tedy. Někdo vám něco nabídne, něco se stane nebo taky zítra umřeme na srážku s jinou planetou, kdo ví? Základem, ale zůstává, že dokud vysíláme kolem sebe zprávy, že je něco špatně, nemůžou k nám přijít jiné lepší zprávy. 
Poté, co uděláme onen první krok, vyšleme signál, že už jsme připraveni. Jsme připraveni přijímat něco nového, něco skvělého a věříme, že to přijde brzy. 

Tím se dostávám k mému nedávnému úsudku, založit si nový instagram i přesto, že na tom starém mám přes 3000 sledovatelů. Bylo to zkrátka moje rozhodnutí a já si za ním stojím, protože to tak zkrátka momentálně cítím, že je to správně a samozřejmě k tomu bylo i několik důvodů..

Následně na to, jsem byla zahlcena spoustou otázek… proč jsem to udělala a že je to škoda atd..

A víte co? Mně to bylo jedno, jelikož je jen moje věc, co tady na tom internetu, blogu, instagramu, facebooku a dalších sociálních sítích sdílím. A to byl přesně ten moment, kdy jsem si 100% uvědomila, že to nedělám kvůli tomu, aby mě někdo bral jako slavnou.. 

Samozřejmě si nadevšecko vážím všech lidí, kteří mě podporují, píší mi a komunikují se mnou a to je to, co mám na sociálních sítích ráda… Jsem ráda, že mám kolem sebe lidi, kteří sledují mojí tvorbu, podporují v tom, co dělám a můžeme si vzájemně vyměňovat názory, pocity a dojmy.

To že můžete snadno lidem ukázat, co ve vás je, pokud jim máte co říct. A to, že se můžete inspirovat u jiných lidí, kteří jsou podobní jako vy, ale to z nich nedělá slavné.
Možná mají X tisíců sledovatelů, ale kdyby se teď rozhodli, že se stanou pouze offline žijící osobou, už o nich nikdy nemusíte slyšet. Proto pro mě je pojem “slavný” něco co mi absolutně nemusí dávat smysl.

Jsem šťastná, když mám kolem sebe pár upřímných lidí, kteří se mnou sdílí mé nadšení, smutky, nepovedené věci i radosti, ať už jsou virtuální nebo se s nimi setkávám každý den. 

Proto myslím, že mluvím za většinu lidí, co sdílí svůj život s virtuálním světem, když říkám, že nepotřebujeme být slavní, abychom byli šťastní, nýbrž máme jen radost z toho, že můžeme dělat něco, co nás baví..

Buďte šťastní a vyprdněte se na otázky na cizí život, stejně si to pravděpodobně udělá po svým, i když mu do toho budete kecat..
#moudrodne 

Mějte se a smějte se  Canli 

10 Comments

 • Radka

  Myslím, že většina slavných lidí slávu nezamýšlela, spíš se jim přihodila. Pokud člověka to, co dělá, naplňuje a dělá to naplno, stane se nepřehlédnutelným.
  Jestliže se ti impulzivní jednání podle toho, jak to cítíš, vyplácí a dělá tě šťastnou, určitě si do toho nenech mluvit. Pro mě osobně je těžké neohlížet se na okolí, nepatřím ani k nejrozhodnějším lidem, určitě ale nesnesu, když mi někdo vnucuje svůj názor, to se pak spíš ještě zapřu a jsem o to víc proti.

  • Canli

   To je asi fakt a nejspíš je i dobře, že to tak funguje. 🙂
   Ano zatím stále ano, respektive se řídím heslem, že ničeho nelituji, jelikož v danou chvíli dělám, to co nejlépe uznám za vhodné.
   Také to tak mám, pokud mi někdo něco nutí, je to akorát horší .. 😀 🙂

 • Aleš Otava

  Skvělý článek, kterým jsi mě poměrně inspirovala! 🙂 Děkuji Ti!
  Abych se ale dostal k samotnému článku – sláva může být moc hezká věc, ale pak se rozhodneš žít jinak, víc se věnovat rodině apod… a je to nemožné. Každý o Tobě zjistí všechno, nemůžeš s dětmi do kina, prostě nic, aniž by Tě sledovali. Já osobně jsem chtěl být slavný – ale nějak jsem si to rozmyslel. Nebudeš se zlobit, pokud na podobné téma napíšu rovněž článek? 🙂 Tohle je totiž skvělé téma 🙂

  Měj se krásně a spoustu štěstí do dalších článků! 🙂

  Aleš Otava z http://www.pruvodceales.blogspot.cz

  • Canli

   Děkuji ti za milý komentář! 🙂
   Ano máš naprostou pravdu! To já jsem po tom naopak nikdy netoužila .. 😀 🙂
   Jasan klidně napiš a pak pošli odkaz! 🙂

 • Lenn

  Pokud člověk dělá něco jen za účelem toho, že se možná stane slavný, tak většinou stejně ztroskotá. Sestřenice má na Instagramu přes tisíc sledujících a pořád jí někdo píše, otravují ji otázkami, do kterých jim nic není a tak. Má k tomu ještě jeden soukromý a ani se jí nedivím. Bohužel čím je člověk známější, tím víc lidé zapomínají na to, že má taky nějaké soukromí. Moc hezky napsané 🙂

  LENN

  • Canli

   To pak asi záleží na našem nastavení, pokud něco sdílím na soc. sítích tak musím počítat s tím, že mi k tomu kdokoliv může dát vlastní názor. Ovšem osobní otázky do toho určitě nespadají, vidím to skoro denně, jak se v komentářích lidé ptají na naprosto zbytečné věci pro ně. Každý z nás má soukromí, které na soc. sítě nikdy nedáme, to by si měl každý uvědomit a nejlépe tím, že začne u sebe. 🙂 Chápu, co jsi tím chtěla říct, nechci se tu rozepisovat.. 😀 Přeji sestřenici pevné nervy!
   A tobě děkuji za komentář. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *