INSPIRACE

NEOBYČEJNÁ VELIKONOČNÍ VAJÍČKA

Velikonoce se přihnaly světelnou rychlostí a to znamená, že dnes už máme první dubnový den, tedy Apríl. Doufám, že jste se ještě nenechali napálit. U nás se o to každý rok někdo pokouší a tak už si tak nějak dáváme větší pozor, ačkoliv musím říct, že jsem se také nejednou nachytala. ?

Protože Velikonoce se u nás na vesnici vždy slavili, udržujeme si tu ještě alespoň malé tradice. Ale protože jsem kreativní duše a ze všech stran je mi do hlavy cpáno, že žijeme v moderní době, trochu jsem si ty vajíčka letos vylepšila, zjednodušila, ale v poslední fázi vypadají vážně hezky a designově.

Klasická Verča vám natáčela video, ale záhadně (fakt netuším jak?!) se smazalo, tudíž si dnes budeme muset vystačit s fotografiemi. Což mě na jednu stranu štve, protože jsem se na to video vážně těšila. Ale což, to by nebyl můj život, kdyby se mi nestávali podobné trable.

Tedy, mám pro vás dnes 2 opravdu jednoduché návody, které vám nezaberou skoro žádný čas a skoro žádné peníze, tudíž výmluvy nebereme… ?

OBARVENÍ LAKEM NA NEHTY

 • V rámci ZERO WASTE, respektive “méně odpadu”, ke kterému jsem se nedávno rozhodla, patří tak trochu minimalismus. U nás doma to však funguje tak, že cokoliv je nepotřebné či nežádoucí, objeví se to mezi mými věcmi. No a takhle jsem už nějaký ten pátek skladovala doma laky na nehty, které mi bylo líto vyhodit, i když jsem věděla, že si je na ruku nikdy nedám. Problém vyřešen! 

Do staré mističky dáte vodu a vylijete starý lak na nehty. Pak už jen stačí vložit vajco a lehce jej otočit. Lak se nanese nestejnoměrným způsobem na povrch a vytvoří takový lehce mramorový nádech.
Tip: Vezměte si na to ještě starou lžíci, já vejce po obarvení vytahovala ven rukou a věřte mi, že lak jde z kůže blbě dolů. Ještě teď se mi třpytí ruce.. ?

OBARVENÍ FIXOU

Nikdy by mě nenapadlo, že barvení může být tak snadné. Pokud chcete tedy něco neobyčejného, že jo? A to my chceme!

Poprvé jsem tento styl viděla někde ve skupině na facebooku a zaujal mě natolik, že jsem si řekla, že takhle budou letos vypadat naše vajca! (Rozumějte: Nejsem jediný blázen, co kreslí lihovkou na bílá vajíčka)

A postup je nejjednodušší! Vemte to bílé vajco a nakreslete na něj prakticky, co chcete! ?

Já se držela, geometrických tvarů, ale kaktus tam zkrátka nesměl chybět.. 

No a takhle jednoduché to letos bylo! Příští rok to vidím na přírodní barvy – cibule, červené zelí, špenát, kurkuma. Líbí se mi, že se lidé vrací čím dál více k těmto přírodním variantám a šetříme tak životní prostředí! Jen tak dál.. 

Příště sem dám tipy, jak šetřím životní prostředí já. 

Pro dnešek je to tedy všechno. Přeji příjemné prožití velikonočních svátků a mějte se a smějte se! 

Canli 

Slavíte u vás ve městech ještě Velikonoce? Chodí k Vám koledníci na koledu a nebo dodržujete ještě nějaké tradice? 🙂
Budu ráda pokud mi tu zanecháte komentář! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *