NEOBYČEJNÝ DIÁŘ

1. NEOBYČEJNÝ DIÁŘ – Začít podnikat v 17 letech?!

Psal se rok 2016 a já byla ve třeťáku na střední škole, čerstvých 17 let a byla jsem šíleně znuděná tím malým množstvím informací, co se k nám ve škole dostávalo. Chtěla jsem něco dělat, něco se učit a získávat informace, a to nejen z mého oboru. Rozhodla jsem se proto začít konat.

První návrhy Neobyčejného diáře

Již od začátku jsem měla matnou představu o tom, co bych chtěla dělat. Již od malička jsem chtěla navrhovat sešity a jejich design, dávat jim hlubší myšlenku a být kreativní. Jasnou představu jsem však získala až když se mi zdál jeden osudový sen.

Vždy se mi zdály různé a někdy až šílené sny, ale tento byl jiný. V tomto snu jsem držela v rukou malý sešit – diář a mohla jsem jím listovat, jak jsem chtěla a podívat se na všechny jeho vlastnosti. Viděla jsem matně jak vypadá uvnitř, ale nepamatovala jsem si jednotlivé prvky.

Po probuzení jsem věděla, že to bylo znamení. První půl roku jsem o tom převážně jen přemýšlela, dělala si návrhy a uvažovala jsem nad tím, zda jsem se také třeba nezbláznila. Když jsem získala odvahu a rozhodla se o svém nápadu někomu říct, dostala se ke mně vlna lidí, která mě od podnikání odrazovala (nyní už chápu proč) 😀 další vlna, která říkala, že to je blbost a nezvládnu to a poslední vlna, která mě podporovala (těch bylo nejméně, jen tak pro představu).

Blížily se mé letní prázdniny a s ní i brigáda, kterou jsem měla vždy jen na jeden měsíc, abych si taky trochu užila svého mládí a sluníčka (pracovat budu přeci celý život). 😀
Avšak v roce 2016 jsem druhý měsíc svých prázdnin obětovala právě diáři. Nebylo to samozřejmě každý den, ale většinu volného času jsem kreslila, fotila, přepisovala jména, vypisovala svátky, psala články a pracovala na počítači. K tomu se samozřejmě přidával i fakt, že mě to neskutečně bavilo a dávala jsem do toho všechno! Chtěla jsem vytvořit něco neobyčejného!

A tak se také stalo!

1. října 2016 spatřilo světlo světa prvních 100 kusů Neobyčejného diáře 2017

Druhý díl: 2. Neobyčejný diář – Bylo to tak jednoduché?

Třetí díl: 3. Neobyčejný diář – Již druhý ročník?

Právě čtete sérii článků a příběh o Neobyčejném diáři, který se dnes již běžně prodává.
Více o něm se dozvíš na webu http://www.neobycejnydiar.cz nebo facebooku či instagramu.

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

7 Comments

 • Tery Jílková

  Zajímavý článek, já pracuji ve photoshopu už cca 3 roky a taky si tvořím spoustu věcí sama, plánuji si vytvořit i diář. Ten tvůj je moc povedený, na mě teda moc jednoduchý.

  Ale prosím, udělej něco s těma webovkama www. neobycejnydiar.cz Jelikož tam máš font, který nepodporuje české znaky, děsně to bije do očí, web jsem po pěti vteřinách opět zavírala. Dost to čtenáře odrazuje, protože s tím stopro něco udělej.

  • Tery Jílková

   Btw. Uprav si ten odběr novinek, od května to tam takhle nesmí být napsáno, musíš tam mít někde informaci, jaké údaje o lidech sbíráš, a musí tma být tlačítko, že čtenáři souhlasí se zpracováním osobních údajů (i email se dnes považuje za osobní údaj)

   • Canli

    Díky za tip, také to už řeším, jen se to právě kvůli GDPR zdrželo a lidé, kterým jsem to svěřila, to teď kompletně předělávají. Prozatím se to pokusím nějak upravit. 🙂

  • Canli

   Díky 🙂 jednoduchý je záměrně, aby si jej každý mohl dotvořit podle sebe. 🙂
   Teď jsi mi dala tu správnou nakopávku, abych to písmo konečně změnila, ono se totiž někomu ukazuje v pořádku a někomu ne, už jsme to i jednou řešili, ale asi bude nejjednodušší, dát tam prostě nějaké jiné, aby se ukazovalo všem v pořádku. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *