NEOBYČEJNÝ DIÁŘ

Soutěž a Podnikej

Soutěž a Podnikej je soutěž určená pro středoškoláky a já jsem měla tu čest zúčastnit se hned prvního ročníku.
Když se u nás na střední konala přednáška, díky které jsme se měli o soutěži dozvědět něco více, říkala jsem si, co je to zase za blbost (tady jsem se taky naučila nic neodsuzovat na první pohled, proč se dozvíte dále). Přednáška mě velmi zaujala a tak jsem si řekla proč to nezkusit. Svůj podnikatelský nápad už jsem v tu dobu z části rozjela a tak nezbývalo nic víc, než vyplnit přihlášku.

Neměla jsem žádná očekávání a po pár týdnech jsem skoro zapomněla, že jsem se někam hlásila a v tu chvíli mi přišel email o mém přijetí. Zaplavila mě radost a já tušila, že se bude dít něco VELKÉHO! Zároveň jsem vůbec nevěděla do čeho jdu..

Nebojte se vykročit ze své komfortní zóny a zažít něco nového!

Cesta na seminář do Brna, aneb několika hodinová cesta vlakem přes celou republiku

 

 

Následovalo několik skvělých, ale také náročných měsíců. Na každý týden nám (soutěžícím jednotlivcům, či týmům) byl přidělen úkol. Na splnění každého úkolu jsme měli jen týden, abychom se naučili pracovat v časovém presu. Úkolů bylo nakonec dohromady osm. Ne vždy byly jednoduché a já se přiznám, že nejednou jsem si vůbec nevěděla rady. Z toho důvodu nám pomáhali naši mentoři a mentorky. Já si s tou mojí skvěle rozuměla a vždy mi dokázala pomoct. Veškeré úkoly jsme spolu konzultovali a já jsem jí moc vděčná za pomoc.
Závěrem měla být prezentace v Liberci, která se ovšem nakonec z důvodu nemoci více jak poloviny účastníků nekonala. Bylo nám tedy oznámeno, že svou prezentaci máme natočit na kameru. Nic horšího mě potkat nemohlo.

 Zasedávám před kameru a připadám si jako začínající youtuber. První pokus – absolutně nepoužitelný. Zjišťuji, že vůbec neumím mluvit na kameru. Další pokusy vypadají podobně. Když už konečně odříkám celou prezentaci celkem přijatelně, zjistím, že se mi vybil foťák po 3 minutách. Vkládám nové baterky. To samé se opakuje ještě dvakrát. Půjčuji si cizí starý foťák. Kvalita je sice menší, ale mně se konečně daří nahrát celou prezentaci v celku. Přijdu si jako nekvalitní youtuber. 

Čekám pár dní na výsledky a přichází mi SMS. Skáču radostí a běžím to hned všem říct.

Druhé místo z 28 účastníků. Já jsem spokojená. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se dostanu tak daleko. Už jen při plnění úkolů jsem se dozvěděla tolik informací, které jen tak nikde neobjevíte. Ale to nebyl konec, k výhře se totiž vázaly dva semináře.

První seminář na téma právní činnost v podnikání se konal 9. 1. 2017 v Praze v advokátní kanceláři Erhartová a Vítek. Seminář vedl Mgr. Petr Kobylka se svým koncipientem. Během čtyř hodin nám sdělili tolik informací, že jsme se nestačili divit. Rozebrali jsme do detailů každý soutěžní úkol a každému z nás poradili, na co bychom si měli dát při podnikání pozor, co bychom měli vědět a jestli jsme na něco nezapomněli.
Zkrátka řečeno byl tento seminář velice užitečný a jsem ráda, že jsem na něm nechyběla.
Nesmím zapomenout, že nás také v polovině pozvali na oběd – A to se počítá.

Přihlašte se do 3. ročníku Soutěž a Podnikej!

Druhý seminář se konal 11. 1. 2017 v Brně v Jihomoravském inovačním centru. Jeho náplní byly informace o marketingu a brandingu. Rozebírali jsme společně jak se tvoří značka, jak správně vytvořit logo nebo například jak zaujmout lidi správným sloganem.
Tento seminář pro mě nebyl tolik zajímavý, protože některé věci jsem znala už z dřívější doby, i tak jsem ale ráda, že jsem nechyběla ani na tomto semináři. Rozhodně jsem se dozvěděla něco nového a cesta do Brna byl pro mě opět zážitek

Během následujících měsíců jsem se zúčastnila dalších seminářů a akcí spojených se Soutěž a Podnikej. Například závěrečného setkání, kde jsem získala svého prvního investora.
O tom si můžete přečíst ZDE.

Soutěž a Podnikej mi zkrátka obrátilo život vzhůru nohama a já nelituji jediného dne, který jsem tomu věnovala. Nikdy bych nezjistila, že pro mě existuje tak zajímavá cesta životem a že se toho můžu tolik naučit, díky tomu, že jsem opustila svou komfortní zónu.

Těším se na to, co mě potká příště. Můj život je totiž takové jedno velké dobrodružství.

Více o Soutěž a Podnikej na jejich webu www.soutezapodnikej.cz nebo facebooku.

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *