CESTOVÁNÍ

SPONTÁNNÍ VÝLET DO KRKONOŠ – Den první

Ve čtvrtek 24. května jsem se vydala do Krkonoš. Nebyla to však obyčejná cesta či dovolená… Byla to moje cesta do neznáma! Plán byl navštívit pár míst, odpočinout si, užít si přírody a jen tak být. Nestresovat se, že jsem teď už měla být někde jinde, ale jet tam kam mě smysly zavedou.

Na cestu jsem vyrazila s mým malým auťácem Twingem Tweetym, které mi slouží i jako spací prostor. Ačkoliv se zdá, že Twingo je fakt malý auto, jeho kufr se dá krásně složit a celý zadní prostor se tak otevírá. Já jakožto malý člověk se zde v pohodě vyspím, takže není nač si stěžovat. Někteří by si možná ťukali na čelo, že jsem šílená a já bych jim s radostí odpověděla, že jsem! 😀

Spontánní výletky jsou mojí specialitkou a to že by je někdo nechápal mi může být jedno. Já už vážně potřebovala odjet někam si odpočinout a nemyslím od práce, ale celkově pročistit myšlenky a to se (alespoň mně) dělá nejlépe v přírodě na nějakém krásném místě.

Vyrazila jsem někdy kolem desáté hodiny z domova a cestou jsem samo potřebovala pauzu, ale pořád jsem si říkala, že ještě ne, že najdu nějaké pěkné místo na sváču… Bylo mi přáno a našla jsem! (Viz. dvě fotky nahoře)

Pokračovala jsem dále, nakonec podle google map, jelikož jsem někde špatně odbočila a vzala to hezkou přírodou přes Kořenov a vršky. Směřovala jsem pomalu do Špindlerova Mlýna, ale nejdříve jsem měla v plánu zajet na Pančavský vodopád. Počítala jsem s tím, že to bude do kopce, ale že ten kopec bude tak prudký, že jsem jej musela jet několikrát na jedničku, to mě překvapilo. Upřímně byla jsem ráda, že jsem jej vyjela, nicméně horší bylo zjištění, že takových kopců je tam vícero.

V půlce toho šíleného kopce, když jsem si musela jít vyfotit tuhle ceduli ↓↓↓ jsem zjistila, že mi praskla hadička od odstřikovací kapaliny u zadního stěrače… ani jsem nevěděla, že to jde…?! 😀

Nějak jsem to opravila a pokračovala dál…

Když jsem všechny ty zpropadené kopce konečně vyjela, zjistila jsem, že mě google vede do cesty kam ani kola nesmí. Šla jsem se tedy zeptat do nejbližší chaty a tam mi řekli, že jsem projela asi dva zákazy vjezdu, že zde můžou stát pouze ubytovaní hosté. No jasně, že mě nenapadlo tohle hlídat, když jsem důvěřovala googlu. Nicméně poučená do příště.. 😀 Nedůvěřujte googlu!

Narazila jsem však na milou paní, která se šla zeptat vedoucí, co se tedy dá dělat a vzhledem k málu hostů, mě nechali za malý poplatek stát u nich u chaty. Dál jsem šla tedy pěšky, šla jsem asi 4 km do kopce, abych nahoře zjistila, že z druhé strany jezdí dokonce i autobus. Já jsem byla však ráda, že jsem šla pěšky, jelikož jsem viděla přenádhernou přírodu a doslova si tu cestu užila.

Vodopády byli samo sebou moc krásný, jen celou dobu foukal fakt šílený vítr. Byla jsem u nich již před pár lety a fakt doporučuji! 🙂

Cesta zpátky utekla raz dva a já se stavila v chatě ještě na kofolu, vyřešila jsem si práci a pomalu vyrazila najít flek na spaní. Věděla jsem o jednom autokempu, jenže byl ještě hodinu cesty a tak jsem si řekla, že když cestou nenajdu žádný vhodný plac na přespání dorazím až tam. A nakonec dorazila.

Na recepci už nikdo nebyl a tak jsem nevěděla, zda můžu zajet do areálu jen tak a nahlásit se až ráno. Naštěstí jsem zde potkala jednoho milého němce, který se mi snažil pomoct. Nicméně jsme nakonec zkrátka uznali za vhodný, že nic lepšího se dělat nedá. Dorozuměla jsem se s ním úplně v pohodě, pak se k nám však připojil ještě anglicky hovořící muž a z našeho troj rozhovoru se stala hatmatilka o německých, německo-českých a anglických slovech. Kupodivu jsme se domluvili i takto.. 😀Na toaletu se zde chodí na elektronickou kartičku a tak mi pán nabídl svou, jelikož měl dvě (ještě se svou paní). Samí milí lidé dnes!

Upravila jsem si svůj spací plac, ulovila něco k jídlu, dala jsem vědět, že žiju a šla jsem na kutě.

Myslím, že první den by se dal zhodnotit jako zcela perfektní a usínala jsem s dobrým pocitem. Těšila jsem se, co mi přenese den druhý.

Pokračování zase zítra! 🙂

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

Cestujete rádi? Spontánně nebo plánovaně? Napište mi do komentářů vaše dojmy! 🙂

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *