INSPIRACE

JAK BÝT KREATIVNÍ? JEDNODUŠE…

Kreativní lidé, umělci, malíři, kreslíři, ale i textaři, písničkáři, kameramani, marketéři, blogeři a další…

Už od malička jsem obdivovala všechny nápady těch neuvěřitelných lidí. Milovala jsem kreslení a tvoření všeho možného. Obdivovala jsem jak jsou kreativní a chtěla se to také naučit. Naučit se dá totiž všechno!

Věřte nebo ne, ale nikdo se nenarodí s kolosální kreativitou. A ani já ne, dnes už si troufám říct, že přemýšlím úplně jinak a díky tomu jsem kreativní, ale i já jsem se to musela nejprve naučit. Samozřejmě je potřeba trochu talentu, ale myslím, že ten má v sobě ukrytý každý. Avšak ne všichni jsme kreativní v tom samém. V tom je to kouzlo! 🙂

Moje motivace byla, když jsem chtěla něco kreslit a neustále jsem nevěděla co. Tady jsem si uvědomila, že moje kreativita potřebuje nakopnout!

Naivně jsem si myslela, že mě to naučí škola. Ani náhodou, musela jsem se do toho ponořit sama.

Nejvíce se mi to daří, když je teplo a prší. Kapky deště bubnují o můj parapet, mám otevřené okno dokořán a já se můžu ponořit do světa barev, nekonečného papíru a štetci klouzajícímu po hladkém povrchu.

Z obyčejné desky z OBI se rázem stala krásná podložka na focení diáře! 🙂

Občas jsem už tak vycucnutá, že doslova potřebuji zastavit a načerpat znovu sílu. Jelikož kreativita mě momentálně živí a já potřebuji mít nápady téměř po celý den. Copywriting, blog, focení fotek, grafika, Neobyčejný diář, tvoření, e-shop, kreslení, to všechno mě doprovází každý den životem. Občas si říkám, jestli už toho nemám moc, ale miluji všechno z toho a nemohla bych se jediné věci vzdát. Takže jsem potřebovala najít rovnováhu. A našla! 🙂

Neobyčejný diář ke koupi po rozkliknutí fotek! 🙂
Neobyčejný diář ke koupi po rozkliknutí fotek! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý z nás však někdy nemá den, a proto je potřeba najít naší kreativitu v sobě a znovu ji dostat na povrch. Co tedy pomáhá? 🙂

VYPNOUT
Ze začátku jsem se moc soustředila na to, že musím něco vymyslet, ale nemělo to žádný smysl. Hodiny jsem seděla nad prázdným papírem nebo počítačem a nepřicházela na žádné řešení. Řešením bylo vypnout, jít se projít, jít si zaplavat, kouknout na film, uklízet, cokoliv.. ale hlavně o tom nepřemýšlet a ono to poté přišlo samo.

Plakáty můžete zakoupit po rozkliknutí fotky! 🙂

PROCHÁZKY
Mě osobně pomáhají procházky, nejlépe každé ráno. Moje výhoda je, že je organizace času jen na mě a tak mi vyhovují procházky po ránu. Ale taková procházka dokáže pročistit hlavu kdykoliv.

INSPIRACE
Ta je všude kolem nás, ale jako obyčejní smrtelníci ji přehlížíme. Musíme se zadívat na věci, události, souvislosti trochu do hloubky. Celkově se o umělcích říká, že jsou více citliví. To znamená, že všechny emoce prožívají třeba dvakrát silněji a proto se dokáží i více vžít do různých situací, kteří je následně ovlivňují v jejich tvorbě. Zkuste se vžít do kůže umělce a prožívejte momenty vašeho života.

ČISTÝ PAPÍR
Někomu naopak pomáhá si sednout před prázdný papír a začít čmárat. Z obyčejného čmárání vás najednou může napadnout něco neobvyklého. Platí pravidlo 20 minut… Pokud vás do 20 minut nic nenapadne, nechte to být a zkuste něco jiného.

ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY
To je taková moje specialitka. Vždy mě zajímaly životní příběhy a řekla bych, že mi to hodně dalo i vzalo, ale poslouchání cizích vyprávění nám pomáhá si více uvědomovat. Ať už to dobré nebo špatné, všechno v našem životě utváří nás. I ten náš životní příběh.

PŘÁTELÉ
Pokud máte dobré přátele máte vše. Ani nevíte kolik skvělých nápadů mě napadlo s mými přáteli a ty nejlepší vždy vznikali v hospodě nebo nad vínem s kamarádkou!

PRVNÍ NÁPAD NESTAČÍ
“Každá skvělá věc začala pouhou myšlenkou.” A tak i naše nápady je potřeba promýšlet do podrobností. Snít nad neuvěřitelným a zároveň být realisté. Umět si to vše uspořádat a pak už to půjde samo.

KURZY A PŘEDNÁŠKY
Kurzy a přednášky vám můžou otevřít oči a nakopnout. Setkáte se s lidmi, kteří mají stejné zájmy, něco se naučíte a získáte novou energii, pro vaše tvoření.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Inspirace na nich můžeme nalézt více než dost, ale nesmíme se nechat pohltit. Můžou nás spolknout jako malinu, jelikož na nich denně vidíme stovky “lepších lidí”, kteří toho dokázali mnohem více, jak si s oblibou namlouváme. Musíme znát hranice. Já pro inspiraci nejraději používám WE HEART IT a PINTEREST.

Jednu větu si pamatuji dodnes a stala se mou oblíbenou, pokud něco musím vymýšlet.

“Kreativita vzniká spojením starého a nového světa”

To bude pro dnešek vše. Snad vám mé tipy trochu pomůžou, až budete zase něco vymýšlet.

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

Dejte mi do komentářů vědět, jak vy přicházíte kreativitě na kloub? Ráda se nechám inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *