MYŠLENKY

VZTAHY DNEŠNÍ DOBY

Když můžou youtubeři mluvit veřejně o svých vztazích, tak proč bych já nemohla, že jo?! Vezmu to ovšem i trochu obecně. Tak si z tohoto článku vyzobejte, co se Vám bude líbit..

Přemýšlela jsem nad tím, jakým směrem se ubírají moje vztahy. Já jsem na vztahy vysloveně smolař. Můj první přítel mi celou dobu našeho vztahu lhal. Další natočil video, jak ojíždí meloun a dal to na internetovou sex seznamku (naštěstí až rok po rozchodu) a stal se z něj gay. Pak jsem měla delší vztah, jenže ten nakonec dopadl taky katastrofálně. 😀

A pak to šlo z kopce.. Zamilována do svého nejlepšího kamaráda, který byl do mě “zamilovaný” přes 3 roky, když už to vypadalo, že spolu budeme, tak si to rozmyslel a nechal mě “trpět”. 😀

Mezitím proběhlo pár pobláznění, ale následně jsem vždy buď já nebo on zjistila, že to zkrátka není ono a do budoucna, by to neklapalo. A tak jsme to raději nechali být..

Byla jsem podvedena několikrát. Zrovna já holka, která podvádění nějak extrémně nemusí… jako bych měla na čele napsáno “Podvádějte mě”. Ale v poslední době mi tohle téma přijde spíše smutné, znám asi tak 2% lidí, kteří jsou si věrní a 98%, kteří podvádění berou jako běžnou součást vztahu. Řekněte prosím, že nejsem sama, kdo si myslí, že je to nenormální…

Abych se dostala k podstatě tohoto článku. Dospěla jsem k názoru, že dělím vztahy do několika skupin.

 

Šťastlivci

Šťastlivec je ten, který nalezne osobu stejně blízkou, dokáže s ní otevřeně mluvit a ochotně pracovat na vztahu. Jsou spolu šťastní a nic jim nechybí, nemají důvod hledat někoho jiného. Jsou oba ochotni spolu zestárnout i přes veškeré pády a nepřízně, co se jim postaví do cesty. Jsou ochotni nebrat hádku jako důvod k rozchodu, ale důvod ke zlepšení.

Smolaři/ hledači

Smolař je člověk, co se opravdu snaží najít partnera, se kterým si bude rozumět stejně jako šťastlivec. Smolař ovšem naráží na přesné protiklady sebe samého a tak postupně ztrácí v důvěru ve vztahy, ale pořád doufá, že se jednoho dne ona osoba objeví.

Flegmatici

Flegmatikovi je jedno zda Vás podvede. Flegmatikovi je jedno zda Vám lže, hádáte se nebo Vám ublíží. Uvědomí si to popřípadě až později. Flegmatik je zkrátka za Vás rád, ale nedokáže nadále vztah rozvíjet. U flegmatika také často nevíte, na čem jste a tak z něj musíte horem dolem dostávát, co si vlastně doopravdy myslí, protože jeho nejčastější odpověď je “mně je to jedno” a přiznejme si,  to je občas vážně vyčerpávající .

Mysliči

Mysliči něco jiného myslí a něco jiného dělají. Ukažme si to na příkladu: Myslí si že Vás nikdy nepodvedou, ale při první příležitosti, se jim podaří to “nějak” porušit a následně se omlouvají stylem “Ale já myslel..”, “Prostě se to stalo..” nebo “Já za to fakt nemůžu..”

Snaživci

Snaživci se snaží tak dlouho a tak urputně, aby bylo všechno dokonalé, až to partnerovi začne lézt na nervy. Začne mu chybět akce a začne se ve vztahu nudit.

Akceptátoři

Akceptátoři jsou dva lidé, kteří spolu zůstávají už jen z toho důvodu, že jsou spolu dlouho a již jsou na sebe zvyklí. Ano chápeme, že je těžké se oddělit, ale tak občas by to chtělo zapracovat na tom vztahu.

Single lidé často zůstavají v samotě z toho důvodu, aby jim už nikdo další neublížil. Jsou jako osamocené loďky na moři, které hledají přístav, ale přístavy se nestaví pro jednu loďku. A tak “uzavření se” v té bublině vůbec nenapomáhá našemu sociálnímu životu. Jen od sebe odháníme příležitosti.

Já osobně jsem byla vždy ve vztahu šťastnější a tak hledám. Ze všech stran jsem bombardována, ať si někoho najdu, ale ono to není tak jednoduché najít v mém případě parťáka do života a tak v poslední době raději nic neočekávám a užívám si “single života”.

Ono je nakonec stejně nejlepší netlačit na pilu a on se ten náš “pravý” ukáže sám…

Jak jste na tom Vy? Single nebo zadaný? Přidali byste ještě nějakou skupinu, se kterou jste se setkali? Zanechte mi komentář! 🙂

Mějte se a smějte 🙂 Canli 🙂

10 Comments

 • Veronika

  V tom jsem s tebou, podvádění přímo nesnáším. Dokonce jsem našla diskuze, kde se to řešilo a většina žen psala, že jim je jedno kde si manžel užije, hlavně že se vrátí domů k ní a dětem, prostě nestačila jsem se divit. Věrnost, důvěra a respekt je podle mě ve vztahu to hlavní. Já myslím, že se řadím mezi šťastlivce, vždycky jsem ochotná na vztahu pracovat a pády i hádky brát spíš jako posilnění vztahu, než důvody k rozchodu, jenže je potřeba, aby se snažil i ten druhý. Určitě někoho najdeš, spíš nehledej, on si třeba najde tebe 😀 🙂

 • Nautileen

  To, že jsem šťastlivec, o sobě už vím. Řekněme, že jsem nikdy neměla skutečný vztah a vztahy samotné jsem nikdy extra neřešila (nepočítám-li takové to třináctileté pobláznění ze vztahů a podobně, ale to už je dávno a nedá se to brát :D), užívala jsem si své záliby, nějak proplouvala problémy a byla jsem tak nějak v klidu a okay. A i když se kolem mě vyrojilo náhle několik “nápadníků”, ani s jedním z nich jsem si nedokázala představit vztah, který by měl budoucnost, a tak jsem na to kašlala a dělala věci, které mě baví.
  Pak se náhle objevila jistá osůbka, se kterou jsem se začala přátelit. Zprvu šlo o sem tam popovídání si, poté řešení společných zájmů, hraní onlinovek pospolu, vyprávění si o seriálech a filmech, všemožné konverzace o jakýchkoliv tématech, naprosté random blbosti (jako třeba “běžecké” závody na zamrzlém rybníce), až to všechno nakonec vyústilo v nádherný, pevný a jistý vztah; lepší, než jaký bych si vůbec dovedla představit. Prostě jsem našla člověka na stejné vlně.

  A šlo tu hlavně o to, že jsem se do vztahů nehrnula, počkala jsem si, a nejprve jsem člověka poznala, než jsem začala uvažovat nad nějakým vztahem.

  Myslím si, že to není potřeba nutně řešit, nutně se za tím hnát – stačí jen poznávat nové lidi a ta osoba nakonec přeci jen přijde. Držím palce jak tobě, tak i všem ostatním okolo, aby z vás mohli být šťastlivci. ^-^

 • Aleš Otava

  Páni, máš to s těmi vztahy hodně zajímavé… Nicméně jsi to krásně všechno dokázala popsat a někdy jsem se u typů lidí ve vztahu docela zasmál, nicméně jsem si následně říkal:”Ty vole, to je vlastně děsný!”

  Nemusíš se bát, jednou přijde den, kdy potkáš toho pravého a bude to někdo, kdo Tě bude mít rád takovou, jaká jsi a bude si Tě vážit. Moc Ti to přeji a pokračuj v dalších skvělých článcích… :)))

 • Karolína

  Plně s tebou souhlasím, podvádění je fakt strašný. Já jsem naštěstí podvedená nikdy nebyla a patřím mezi šťastlivce a doufám, že to tak i zůstane. ?? Ale zažila jsem to u rodičů a bylo to dost zlé, i když jsem byla ještě malá, i tak jsem to vnímala a mám pár zážitků, které bych radši vymazala. Už je to ale dávno, takže jsem se s tím už srovnala a navíc, jak už jsem psala, patřím mezi šťastlivce☺ Nikdy bych neřekla, že bychom se s přítelem dali dohromady, byl to můj dobrý kamarád a spolužák ze školy. Ale mělo to tak být a jsem za něj moc ráda, i když jsem si musela celkem dlouho počkat. Takže se neboj, časem se někdo najde a ty budeš taky ve skupině šťastlivců. Vím o čem mluvím. ?

  • Canli

   Bohužel už to tak nějak patří k lidem, aniž bychom chtěli. Každopádně já byla taky vždy spíš šťastlivec, nebo jsem si to myslela, ale teď už si tím jsem jistá. Mám podobný příběh jako ty… býval to můj kamarád, znali jsme se od základky a i když jsme dlouho říkali, že spolu nebudeme, nakonec jsme se stejně dali dohromady a teď spolu bydlíme. 😀 Život je zkrátka nepředvídatelný! 😀 ♥ Přeji aby vám to dlouho vydrželo! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *