INSPIRACE

MÁME BYT SNŮ | RADY | TIPY | TRABLE

Pokud mě sledujete na sociálních sítích, tak jste si již mohli všimnout, že jsme v poslední době hledali nové bydlení. A konečně se nám to podařilo!

To bylo komentářů okolo toho…

“To není tak jednoduché najít byt v Praze”, tahle věta byla asi nejčastější…
– Ne není, ale já věřila, že najdeme něco skvělého, co nebude vypadat, jak za komunistů a bude se tam dát, alespoň v klidu vykoupat a uvařit.

Protože to byste nevěřili, co jsou lidé schopni nabízet. 😀 My jsme se u toho tedy dost nasmáli, ale také mě občas přepadala panika, že je to vážně nesplnitelný úkol…

Nejvtipnější byly ty byty, kde byla sprcha nebo vana v kuchyni.. jako really?! 😀 To se jako jeden koupe, druhý mu podá večeři a užívají si společnou “pohodu” ? 😀 A tohle jsou lidé schopni nabízet i za 13 000 Kč, to nás na tom udivovalo nejvíc.

S vírou v to, že k sobě přitáhnu ten svůj vysněný byt, jsem nepřestávala věřit, že se nám to povede. Už od mala jsem se totiž těšila až budu mít svůj byt, kde si budu pokojně žít a vyzdobím si tam vše podle sebe a podobné věci, které určitě všichni známe, když jsme se stěhovali…

A MNĚ SE TO PŘÁNÍ SPLNILO!

Našli jsme úplně nově zrekonstruovaný byt, kde se ještě teď dodělává kuchyň. Je to 1kk, ale kuchyň i koupelna má vlastní místnost, což je vážně super. Původně jsem chtěla hodně prosvětlený byt, ale nakonec máme takový příjemný cozy room, který taky není vůbec špatný a má i vlastní zahradu a metro skoro za rohem. No, co víc si v Praze přát, že jo? 🙂

Takže stačilo věřit, že ten vysněný byt přijde a mít trochu štěstí. Pak už stačilo jen trochu mojí ukecanosti a říct včas, že to bereme hned. Protože to byla LÁSKA na první pohled.

A tak bych vám (co také hledáte byt) ráda předala pár rad, co i nám pomohli.

  • NEPOSLOUCHAT TY KOMENTÁŘE

Najde se asi tak 155415165485 lidí, kteří vám řeknou, že se budete muset spokojit s něčím ošklivým. Nevěřte jim, ty byty v Praze jsou, ale záleží na vašich financích. Dejme tomu, že kolem 15 000 Kč se dá sehnat opravdu krásný byt. My měli tu hranici ještě o kousek níž a také máme hodobóžový byt.

  • MÍT VYTRVALOST A RYCHLOST

Měla jsem otevřených několik záložek denně a snažila jsem se aktualizovat každou hodinu. Ale taky nejsem celý den zavřená doma a tak jsem většinou napsala na byt, kam napsalo 250 lidí předemnou a to tam nebyl ani 24 hodin.

  • VHODNÉ STRÁNKY

Za mě mohu doporučit Sreality.cz a Bezrealitky.cz. Na obou najdete celkem slušné byty (tedy někdy taky ne), ale Bezrealitky vede především v tom, že neplatíte provizi realitnímu makléři a jednáte přímo s majitelem. Je to sice placené, ale těch 100 Kč rádi obětujete, jelikož když z 60 bytů nevyjde ani jeden, už trochu ztrácíte víru. I přesto se nám byt podařilo najít přes Sreality.cz.

  • POZOR NA PODVODNÍKY

Také se nám podařilo narazit na podvodníka. Naneštěstí se s tím setkal nedávno i kamarád a tak jsem věděla hned, že jde o podvod.

Majitel bydlel údajně na Kypru a pronajímal byt na dálku přes AirBnB, kde chtěl nejdříve poslat zálohu, poté pošle klíče atd..

Už samo o sobě, je to podezřelé, takže pozor na to! Platí se až při podepisování smlouvy a zálohu popřípadě dáváte jen makléři a ten vám dá doklad o zaplacení.

  • MUSÍTE ZAUJMOUT HNED

Pokud je to byt přes makléře, musíte zaujmout nejprve jeho a když se vám to podaří, čeká vás ještě zaujmout majitele. Není na tom nic těžkého. Stačí být přirození a zkusit s ním započít nějakou konverzaci. Přesvědčit ho o tom, že budete mít každý měsíc na zaplacení nájmu a nejlépe i o něčem zavtipkovat.

My jsme chytli dost milého makléře, takže není pravda, že jsou všichni nepříjemní a chtějí to mít, co nejrychleji za sebou. 🙂

To bude asi zatím vše, co mě napadá a těším se až se nastěhujeme a já si budu moct pořídit všechny ty super věcičky, co jsem vždy chtěla mít v bytě a ukážu vám je.

Nejlepší na tom je, že je byt úplně prázdný, takže ačkoliv z finanční stránky je to horší, můžeme si ho nadesignovat, jak chceme a to mě baví nejvíc. Jsem se minula oborem, měla jsem být designérka interiéru. ☺

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

 

2 Comments

  • Platan

    Gratulujem k bytu snov! 🙂 Dobré rady, tiež som si nedávno hľadal byt a za mňa je najdôležitejšia rýchlosť v rozhodovaní. Ak sa človek nerozhodne, rozhodne sa niekto iný. Takisto, ak je to možné, je fajn si nechať nejaký deň dva na rozmyslenie pre rezervovaní bytu. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *