MYŠLENKY

20 věcí, co jsem se naučila za 20 let

Můj život byl vždy jedna velká smršť událostí. Ale díky všemu co se kdy stalo, jsem se naučila, jak zvládat život s trochou lehkostí i když těžkosti dosedávají vedle nás. Proto tu mám k dnešnímu datu 22. 12. 2018 k mým 20. narozeninám tento článek…

Život je jedna velká záhada a já jsem se vždy snažila zjistit, co všechno zatím stojí, co všechno se dá dělat, jak působí lidské chování na ostatní a pocity jako strach, láska, adrenalin, zklamání a mnoho dalších dokáže ovládat naše kognitivní funkce.
Ale v poslední době už se nesnažím zjišťovat, snažím se soustředit na vlastní spokojenost. Život je sice o vnímání, ale je o přítomném okamžiku, o prožívání situací a o sobě samotném.

Protože každý vnímáme život jinak.

1. Dokážu všechno, co si je usmyslím. Dokázala jsem nejen sobě, že i když jsem typická vesnická holka milující lesy a pohodu, dokážu se pro něco zapálit a dotáhnout to do konce. Vše je jen o našich prioritách. Dokud mám energii a vůli, dělat velké věci, budu je dělat. Až si jednoho dne řeknu, že už nechci, prostě se odeberu někam na chaloupku do lesů a budu tam pěstovat třeba jahody…

Lidé dokáží být krutí a dokáží s námi manipulovat, ale dokud si to nepřiznáme, nemůžeme odpustit ani jim ani sobě. Je důležité takové lidi přijmout, ale nenechávat si je v životě.

Život je velmi zábavný, když vím jak jej ovládat. Jsou však věci, které ovládat nechci. Ono plout tak nějak mezi myšlenkami ostatních a předvídat, co se kdy kde stane je taky někdy dost zajímavé. Dřív jsem přitahovala všechno, co jsem chtěla (známky ve škole, projekty, přitahovala si do života lidi) teď už se moc nezaměřuji na to, co chci, ale nechávám náhodě, vše co se stane. Ale protože vím, že nic není náhoda, zaměřuji se jen na pozitivní myšlenky. Ty teď ovládají můj život.

S tím souvisí především tedy zákon přitažlivosti. Už v brzkém věku jsem zjistila, že funguje. Ale o tom si popovídáme až v novém roce. Ale FUNGUJE!

Do života mi však přišli i hodně negativní věci a já jsem pochopila, že je nutné je přijmout. Je totiž dost možné, že je budu mít po svém boku po zbytek života. A i když je to přijímání hodně těžké, učím se to.

To nejcenější, co máme jsou naši přátelé, protože jsou tu pro nás i v těch nejtěžších chvílích. Sejdete se a najednou vám plyne čas nějak jinak… Važme si jich!

Podnikání není vůbec jednoduché, ale je to zábava. Je fajn žít sama na sebe, rozhodovat se co budu dělat v následujích měsících. Platit si sociální a zdravotní je sice věc, na kterou musím myslet navíc, ale dodává mi pocit svobody a toho, že si mohu dělat co chci. #děkujemežemůžeme

Můj životní partner může bydlet i 900 m od mého domu. Znali jsme se od malička, ale bavit jsme se spolu začali až před rokem. Nyní spolu bydlíme a jsme vlastně nejvíc nejspokojenější osůbky.

Strach z pavouků nepřekonám. NIKDY pravděpodobně. Když se mi v pokoji ocitl pavouk obrovských rozměrů, málem jsem dostala infarkt a poté jsem týden bydlela jinde. Radši!

Život se psem z útulku vám přinese mnohem víc, než si dokážete představit. Vřele doporučuji si nějakého pořídit, bude to sice zkouška vašich nervů, ale zaručuji, že větší zábavu si neužijete.

Ani jsem nikdy nedoufala, že potkám v životě lidi, kteří mi jsou trochu víc blízcí v tom co dělám. Sice jsem si to přála, ale skutečně se mi to splnilo až pár let zpět. V životě mám totiž spoustu překvapení a slovo nikdy v mém životě trochu postrádá význam (takže třeba i ty pavouky překonám).

Jen tak se nevzdám věcí, které mě baví již hooodně dlouho. Přeci jen díky věcem, jako pletení náramků nebo lapačů, točení s ohněm a světlem nebo blogování, jsem sama sebou a to rozhodně nehodlám měnit.

Přišly mi do života práce, při kterých jsem pochopila, že je můžu milovat i nesnášet zároveň. Je to zajímavé, jak dokážeme něco překousnout, protože se nechceme něčeho vzdát. Tedy až do určité hranice.

Negativita je jen něco, co se rozhodneme akceptovat. Jsou sice v životě věci, které negativní jsou, ale na nás je jak s nimi naložíme. Můžeme být naštvaní, smutní nebo prožívat další emoce, ale vidět něco černě jen proto, že jsem se rozhodla být negativní je zkrátka blbost. Neříkám, že negativita není důležitá, ale všechno má své určité hranice.

Kamarádi, radost a typická vesnická holka a pivo

Povídat si s náhodnými lidmi je zkrátka super! Vždy se dozvím něco nového, zkrátím si čas při čekání na autobus nebo potkám nějakého zajímavého člověka. Ani byste nevěřili, kolik lidí, může být zajímavých! Určitě každý z vás vyniká v tom, čemu se věnuje! 🙂

Knížky jsou skvělá forma odpočinku, prokrastinace i vzdělávání. Dřív mě čtení vůbec nebralo, ale pak jsem jednou našla knížku, která mě doopravdy zaujala a tak jsem začala číst, postupně se přibalovalo dalších spoustu knížek, až jsem nalezla ty sebevzdělávací. A i když je musím prokládat nějakými příběhovými knížkami, sebevzdělávací mám pořád nejraději.

Dokážu mluvit anglicky, i bez toho aniž bych to uměla. Odjakživa jsem se učila německy a nedostala jsem možnost vzdělávat se víc v angličtině. Pouze jeden rok jsem chodila na doučování a tak jsem tu s mojí maglačtinou (tak jsem nazvala způsob jakým se dorozumím úplně všude – česko anglicky německý jazyk), vyrazila na blind do Chorvatska a nebo si našla práci, kde polovina mluví anglicky. A EVIDENTNĚ V POHODĚ. 😀

Skolioza se dá vyléčit a stejně jakákoliv nemoc! Jsem spíš babka kořenářka, než pilulkový doktor, ale odjakživa jsem poslouchala, že skolioza se dá narovnat jen korzetem. A nakonec jsem stejně našla alternativní medicínu, která mi pomohla má záda konečně narovnat.

Nejlepší zážitky jsou ty neplánované. Zažila jsem spoustu zážitků, ale nejlepší byli zkrátka ty, kdy jsem se sebrala a odjela. Nebo když mi kamarádi troubili před domem, dokud jsem nevyšla ven a nejela s nimi vstříc noci do neznáma.. Ty nejlepší věci se zkrátka dějí jenom tak…

A v posledním bodě, že jsem já ta nejdůležitější osoba v mém životě. Lidé přichází a odchází, ale já sama se sebou zůstávám pořád. Mít se ráda je na prvním místě a soustředit se na to, abych se cítila dobře. Dělat věci, co mám ráda a nejlépe s lidmi, které mám ráda, je to nejdůležitější v mém životě a to je radost!

A bylo by toho určitě ještě spousta, ale tenhle článek není nafukovací… Tak zase příště! 🙂

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

Co jste se za Váš život naučili vy? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *