INSPIRACE,  MYŠLENKY

Jak získat práci snů, iniciativa, štěstí?

Je 9:47 a já posedávám ve své práci, mám hotové všechny povinnosti, popíjím čaj a dávám si čerstvě upečené pečivo. Je tu občas sice chaos, ale je to přesně to místo, kde chci být.

Vlastně to místo, kde jsem vždy chtěla být.

A teď nemluvím o konkrétním případu, ale o místě a jeho atmosféře. Chtěla jsem být mezi inspirativními lidmi, na místě, kde se pořád něco děje a kde je perspektiva mnohem větší, než přijít do práce a zase jít domů se stejným pocitem.

Před třemi lety by mě nenapadlo, že budu ve 20 letech takto spokojená. Někdo je spokojený, že studuje, já jsem spokojená, že jsem pracující lomeno podnikající človíček, co má vizi do budoucna.

Přemýšlela jsem nad tím, jak jsem toho dosáhla a uvědomila jsem si, že to ani není taková záhada. Je to vlastně zcela jednoduché, ale varuji vás raději hned. Ta cesta jednoduchá nebyla.

Vrátíme se o tři roky zpět, kdy jsem si uvědomila, že moje střední škola, mě na život nepřipraví. Nemusí to tak být s každou střední, ale ta moje byla rozhodně zářící příklad špatného školství.
Uvědomila jsem si, že na mě nikdo nikde čekat nebude a že musím začít konat.

Prvním krokem tedy bylo už klišé: “VYSTOUPIT ZE SVÉ KOMFORTNÍ ZÓNY” a začít k sobě přitahovat věci jiné než dosud.

Druhým krokem bylo uvědomění, že můj životopis neobsahuje vůbec žádné zajímavé informace, kromě pár klasických pracovních pozic.

A TADY JE TEN KLASICKÝ PROBLÉM.

Většina z nás se snaží mít co nejkvalitnější životopis, tím že se drží v jedné práci co nejdelší dobu, nebo se snaží vyšplhat na co nejvyšší pozici. Já v tomhle nevidím důvod, proč by mě měl někdo přijmout na základě něčeho napsaného na papíru a stejně tak i nyní já, jako zaměstnavatel, se dívám na člověka vždy z druhého pohledu.
Chci vědět jaké má ambice, co dělá ve svém volném čase, jaký je a čemu se věnuje.  Mnohem víc pro mě znamenají činy a je pravda, že těch můžeme dosáhnout i v práci. Ale přiznejme si, že většina z nás dělá na pracovní pozici jen tolik, kolik je od nás vyžadováno. Věřím však ve výjimky. 🙂

Došlo mi, že na to aby mě přijali v jakékoliv práci, musím dokázat své činy. Začala jsem podnikat, aniž bych věděla jak to dopadne, ale věděla jsem, že i kdyby to nedopadlo, přinese mi to něco nového. Mohu vyprávět o tom, o co jsem se snažila, co jsem pro to dělala a dokázat lidem, že jsem schopná. Samozřejmě v případě, že se mi to povedlo, je to mnohem jednodušší.

Asi nikdo z nás po příchodu z práce nechce vypadat takhle… 😀

Možností jak dokázat, že jste schopní je spousta. Nemusí to být nutně podnikání, stačí když ukážete svoji iniciativu. Děláte něco pro sebe, ne pro peníze. Vytvořte si portfolio toho co děláte. Ukažte lidem, že máte cenu, že nejste pouze dalším člověk, co ráno vstává pouze pro to, aby přežil další den.

A věřte mi, že to bude dobrý pocit, potom co vytvoříte něco jen tak, protože vás to baví! 🙂

Následně na to můžete odkazovat. Nikdy nevíte, jaký člověk vám přijde do života.

ZÍSKÁVEJTE ZKUŠENOSTI A VĚDOMOSTI. Vždy se vám budou hodit.
UČTE SE PRO SEBE, NE PRO ŠKOLU. Je to jenom vaše iniciativa.

A takhle jsem se i já dostala ke své nynější pozici. Na všechny inzeráty, na které jsem kdy odepsala, jsem se snažila napsat alespoň trochu delší text. Pro někoho samozřejmost napsat něco o sobě a proč danou práci chci, ale když jsme nedávno hledali do naší firmy nové členy týmu. Většina nám napsala jednu větu. A to je taky jeden z důvodů proč toto píšu.

KDYŽ NĚCO CHCETE, TAK SE ZA TO PERTE! MÁTE PŘECI NĚJAKOU CENU A URČITĚ I CO NABÍDNOUT!

Ať už posíláte životopis na jakoukoliv pozici, snažte se zaujmout. Jakkoliv.

 

Já jsem sice měla obrovské štěstí, protože na nynější pozici, kde se nacházím napsalo X stovek lidí, jen já jsem však otravovala a volala tak dlouho, dokud mě na pohovor nepozvali. A výsledek… Moc lidí se u nás neudrželo a tak jsme skončili na celou firmu dvě. A je to občas vážně ZÁHUL!

Možná si říkáte, proč chci ještě pracovat, když podnikám? 
Na tohle je velice jednoduchá odpověď, protože tím získávám zkušenosti! A protože je mi “teprve” dvacet, mám se ještě hodně co učit. A práce ve startupovém prostředí mi více než vyhovuje.

Příště bych se ráda zaměřila na práci z domova, která s tímto tématem okrajově souvisí. Psalo mi spoustu lidí, že by také rádi pracovali z domova, a že mám štěstí. Tohle štěstí nebylo, to jsem si zkrátka zvolila a nakonec uznala, že mám na práci z domova trošku jiný názor.
Tak zase příště!

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

 

 

4 Comments

 • Kája

  “Vystoupit z komfortní zóny” – to nenávidím! 😀
  Získat dobrou práci chce kus odvahy. Poslat životopis na správné místo. Kdybych podlehla strachu, nikdy bych nekývla na nabídku stát se učitelkou. Hlásila jsem se na vychovatelku a i tak jsem si myslela, že se přeceňuju. 😀
  Neúspěch může bolet, ale jen chvilku. Práce je všude plno, i v blbém supermarketu. Proto vůbec není třeba se zbytečně obávat.

  A za to, že tak brzy podnikáš, tě moc obdivuji. 🙂

 • Veronika

  Pro začátek. Dle mého máš asi špatně sestavené tyhle věty:
  Pro někoho samozřejmost, ale když jsme nedávno hledali do naší firmy nové členy týmu. Většina nám napsala jednu větu.

  Nemyslím to zle, jen je ta první věta… nedokončená?:D

  Jinak hrozně se mi líbí, jak jsi spokojená. Fakt je to super. Sama bych se chtěla dál zlepšovat v copy a dělat to na volné noze. Ale zatím to jde pomalu a já tak nějak občas ztratím motivaci. Ale to je prostě proces a já to beru:).

  Jsi fakt šikovná mladá holka, která si jde za svým a to je totální paráda!

  Držím palce:)!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *