INSPIRACE

Pravidlo 2 minut, efektivní a snadné

Zdravím vás u dalšího článku!

Dneska to bude o něco kratší než jindy…

Ráda bych se s vámi podělila o jedno skvělé pravidlo. Narazila jsem na něj pár měsíců zpět a jak jinak, než že jsem ho nejprve testovala na sobě a nyní bych vám o něm chtěla říct více, protože je vážně super!

Je to zcela jednoduché

Často se mi stává (a tipuji, že nejenom mně), že se mi něco vůbec nechce dělat. Odkládám věci na později a pak se mi toho nakupí hrozná hromada. V tom jsem fakt expert. 😀

Tohle pravidlo mi ale tenhle můj nezmar zcela zjednodušuje. Jde o to, že když se mi něco nechce dělat, zamyslím se nejprve nad tím, kolik času mi to zabere. Pokud je to pod 2 minuty, pustím se do toho. Samozřejmě si můžete určit i delší čas.

Náš mozek nás totiž rád oblbuje a my máme pocit, že to bude nudné, bude to trvat dlouho atd.. Většinou jsou to však jen naše domněnky a danou věc máme za chvilku hotovou. 🙂

V praxi to vypadá například takto…

Uklízím dejme tomu třeba obývák a na poličce mám spoustu věcí, které se mi zde naskupily během týdne. Normálně bych si řekla, uklidím to až jindy (což by se stalo třeba až za několik dní) ale díky pravidlu si řeknu.. “hmm, to bude trvat jen chvilku, udělám to hned, ať na to již nemusím myslet” a tadá, můj život je rázem lepší. 😀

Možná si někdo řekne, že na to není potřeba pravidlo, ale mě to pomohlo si uvědomit, že se denně zamýšlím nad složitými věcmi, ale tyhle jednoduché věci mi občas unikají…

A co vy znáte toto pravidlo? Nebo nějaké podobné? Dejte mi vědět, do komentářů! 🙂

7 Comments

 • Verča

  Jé to je dobrý, to kdybych věděla, tak se mi u stolku neválela týden ta krabice od foťáku 😀 měla jsem jí tady a ještě nějaké další menší krabice a furt jsem si říkala, že to uklidím tehdy a tehdy. No fakt mi to nezabralo víc, jak ty dvě minuty, takže sem to mohla mít pryč za ani ne dvě minuty a místo toho mi to tu strašilo od 14. února 😀 😀 díky!

 • Deni

  Myslím, že je to docela užitečný. Sice je to vážně snadný, ale možná právě pro to se nad tím skoro nikdo jen tak nezamyslí a pak odsouvá spoustu věcí zbytečně na jindy.

 • Liběna

  blbý je, že já nikdy neuvěřím, že cokoli, co začnu dělat, bude trvat jen dvě minuty :DD to se prostě nikdy nestane, dvě minuty mi zbere jen vstát a přijít k tomu a rozbalit si třeba věci/otevřít soubory. A dvě minuty jsou pry:č)

 • U Barči doma

  To je moc krásný pravidlo 😀 nedávno jsem nad něčím takovým taky přemýšlela. Některé činnosti ve mě vzbuzují dojem, že budou trvat několik hodin, přitom jsou za chviličku hotové. Jako třeba čištění trouby nebo vysávání. Nastavila jsem si časovač na 10 minut a řekla jsem si, že udělám jen to co do tý doby stihnu. A zjistila jsem, že jsem za těch 10 minut stihla vydrhnout celou troubu a ještě mi čas zbyl 😀 Zkusím to i podle tvého pravdila neodkládat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *