INSPIRACE,  PODNIKÁNÍ

Motivace do nového roku, inspirace – podnikání může být pro každého

Byla to dlouhá doba. Alespoň pro mě. Mě ten můj blog a i blogovací svět tak přirostl k srdci, že už z něj nelze tak jednoduše odejít.

Jedním z důvodů proč píšu právě teď, je skvělá @Valentynap, se kterou jsem se nedávno (skoro po roce) sešla. Ona je skvělá lifestyle blogerka, což já nejspíš nikdy nebudu, jelikož nemám pravidelné články a můj život je dost random chaos. Dělám si co chci, kdy chci. A pokud je to zrovna pauza od blogu, jelikož se potřebuji zaměřit na jiné aspekty mého života, nemám s tím problém. 😀

Co mě ovšem přivádí zpět, je neutuchající touha od vás po informacích o podnikání. O tom co je potřeba k tomu začít? Jak to rozjet? Na co se zaměřit? Jaký mít budget? A mnoho dalších otázek, kterými mě zasypáváte na instagramu.

A já bych se strašně ráda v roce 2020 ubírala tímto směrem. Ráda bych vás inspirovala k tomu, abyste byli ambiciózní. Abyste si šli za svými sny. Abyste dělali co vás baví! ♥

Je tu milion cest kudy se můžete vydat. Můžete mít malou firmičku jako já, nebo mířit mnohem výše a chtít mít obrovský business. To je právě to proč se mi do toho hrozně dlouho nechtělo. Ano sice podnikám, ale na trhu je milion dalších větších firem, které by Vám mohli předat mnohem více než já. Ale vy se neustále ptáte mě, chcete si se mnou povídat na skypu, chcete znát moje skromné rady a chcete se inpirovat. A tak jsem se rozhodla, že se vám tedy tady pokusím postupně představit nějaké koncepty toho jak začít. 🙂

A pak to u vás doma může dopadnout taky takhle.. 😀

Nevěřte lidem, co říkají, že to nejde. Možná nedosáhnete přesně toho, co chcete, ale cesta vás naučí mnohem víc a třeba vás svede na mnohem zajímavější cíl.

Mým cílem bylo být svobodná. Pracovat z domova, nyní i téměř z vesnice, kde mám svůj klid a přírodu. Jsem ten nejšťastnější človíček, jelikož se mi to po letech dřiny a nemožných zkušenostech podařilo. A vůbec to nebyla ta cesta, kterou jsem si vysnila. Byla ještě mnohem lepší.

Možná pro ostatní by nebyla, ale já si jí užila. NAPROSTO, a na 100 %. Byla to jízda plná zkušeností, špatných i dobrých událostí. Byl to život.

A stejně tak se mi ten život může ze dne na den sesypat (jako každému freelancerovi a to byste měli vzít v potaz, když se chcete touhle cestou vydat). To sice nikdo neví, co se stane, ale to podstatné, co vím já, je to, že si musím vážit toho, co mám nyní. Nic důležitějšího není. A tak si píšu pravidelně seznam věcí, za které jsem vděčná.

A je spoustu věcí, co se mi honí hlavou, co se za ty poslední 4 měsíce udály. Rekonstrukce bytu vůbec nebyla tak jednoduchá, jak jsme čekali a natož, když jsem mezitím musela ještě vytvářet nové diáře, řešit s tiskárnou všechno možné, balit a odesílat diáře a sešity. Řešit sklady v obchodech a účetnictví. a do toho jezdit každý den do Obi a do světa koupelen. No, bylo to zkrátka náročnější než jsme čekali.

A upřímně si troufám říct, že poslední měsíc rekonstrukce už jsem se lehce začínala vzdávat. Jo není sranda takovéhle věci psychicky zvládat. To vám potvrdí kde jaký podnikatel, ať už malý či velký. Zkrátka když je toho moc, potřebujete buď pomoc nebo někoho, kdo vás namotivuje.

Naštěstí, to jsem sama sobě já. Naučila jsem se, že vydržet musím jen já, protože je to můj život, který jsem si vytvořila. Proto, aby se to zlepšilo musím udělat něco já. A tak jsem se rozhodla, že si dám chvilku pauzu a během podzimu jsem se zaměřila sama na sebe.. 🙂 Pomohlo to a nyní už zase vím co chci a kam se ubírat.

A tady bych to zakončila a pokračovala s vámi zase příště! 🙂
Tentokrát to bylo takové random povídání, co mě zrovna napadlo, ale příště už to dáme na nějaké téma.

Dejme tomu, že můžete hlasovat do komentářů pro jaký byste byli článek..

a) Moje upřímné začátky, co bylo nejhorší a co nejlepší.
b) Co je potřeba k tomu, abyste se stali freelancerem aneb přešli na volnou nohu…

Na svůj eshop www.canlistore.com, také přispívám články, ale pokusím se tady sdílet něco každou neděli. Tak uvidíme, jak se mi to podaří. 😀
Těším se na vás opět.

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂

6 Comments

 • Ivana

  Já hlasuji pro první téma článku. A jsem moc ráda, že jsem na tvůj blog narazila. Hned jak odevzdám předdiplom se vrhnu na přečetní více článků. Konečně někdo s rozumným tématem blogu a ne jen samá móda, šmínky nebo recenze.

 • Anička

  Tohle je super článek, dost se v tom vidím. Já chci začít podnikat po škole, což je za chvíli, tak uvidíme, jak se mi to povede. Pevně věřím, že to bude skvělý. Když totiž něco děláš srdcem a opravdu to chceš, tak snad ani nejde neuspět. Možná to bude trvat déle, ale nakonec se to podaří :). Jinak články by se mi líbily oba, takže uvidíš, o čem nakonec napíšeš :D.

  TheWayByA

  • Canli

   Děkuji ti za komentář a moc držím palce! 🙂
   A kdybys potřebovala s něčím v začátku poradit, tak mi klidně napiš a ráda pomůžu. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *